Homepage
M-tejl Casperr

 

Životopis
Řekli o něm
Fotogalerie
Casperr


 

 

 

Vlastním jménem: Pavel Kašpar

Dance vocal

Charakteristika: Autor textů. Světová kapacita v problematice připojování na kazach.net.

 

Stručný životopis:

Již ve dvou letech, kdy mu maminka ukradla v práci na hraní kleštičky a rybičku-kudličku, se rozhodl být velmi, ale skutečně velmi populárním umělcem, poněvadž ho práce s kleštičkami a kudličkou rybičkou přestala bavit již několik let poté, jinými slovy jej nezačala bavit vůbec. Krátce poté co trochu povyrostl se stal uznávaným pedagogem v pohraniční obci Drnholec, zejména u Šťastných, Koňaříků, Smíšků, Fliegů, Vavřinů, Horňáčků….konec (výčet jmen by byl příliš dlouhý a zbytečně totožný s téměř všemi rodinami v okolí).

Proslul zejména objevem řady pedagogických metod. První a velmi oblíbenou mezi žáky a příznivci byla metoda "Každodenní absence záškoláků a charakterních žáků", zkráceně K.A.Z.A.CH.ž., která znatelně usnadňovala práci pedagogům. Některým tak, že vyhledávali i přesčasy.
Na kytaru, na kterou dnes hraje pouze na objednávku, začal hrát na potlachu osady "Přítel z lesa". Konkrétně u ohně 7. 7. 1983, krátce před půl osmou, skladbu "Frankie dlouhán". Posléze sepsal několik trampských příruček dodnes velmi oblíbených, avšak obtížně sehnatelných. Jen pro informaci, všechny vyšly u nakladatelství "MODRÁ SOVA" a převážně se věnují trampingu, ekologingu, ohningu, lesingu, kotlíkingu, kytaringu, s výjimkou titulu "Poprvé pod smrčkem aneb i trampové jsou sexy", která je výhradně bez pláštíku.

Tanci a zpěvu se věnoval již jeho praděda. Tančil dobře a tančil rád. Zejména za Myslivce nejen převlečen. Talent byl po náročných genetických aplikacích přenesen i na Caspříka. Vynikal i v tanečních kursech, což může potvrdit nejen Anna Burešová, která svým neobyčejně toporným tancem přispěla roztrhání zvacího dopisu k návštěvě Vlastimila Harapese.
Neopomenout je třeba básnickou a písňovou tvorbu. Multikulturní projekt Prasklý Bachor se stal cílištěm mistrových počinů. Zvláště na Blanensku jsou i mezi dětmi dodnes živé a takřka zlidovělé popěvky (v závorce uvádíme název citovaného díla) : "z krávy mléko, z mléka sýry" (JÁ MLÉKO NERAD), "kopce jídla zdají se býti nesnesitelné (VEČEŘET),  "chcípáku, mrzáku, ty slepý vemeno, teď poznáš co je to být slepý jak poleno" (PROČ TEN ČLOVĚK NEVIDÍ) "co je to tady" (CO JE TO TADY).

Umělecká kariéra byla,díky nezpochybnitelné kvalitě tvorby, více než strmá. Abychom čtenáře zbytečně nezatěžovali opravdu neuvěřitelnou masou textu faktu, uvádíme z umělcova života alespoň klíčové okamžiky:

  • 1976 - první klíče, důvěra od rodičů
  • 1978 - ztráta tříkoruny, nerealizovaný nákup zelí, ztráta důvěry rodičů
  • 1980 - první tóny na kytaru, harfu, violoncello, housle, trubku, bicí, klavír, šalmaj, velšaj, ogrec, sratihovku a kloklici
  • 1985 - první kniha polských receptů : "Česká kochaczka" , vydalo nakladatelství CENTURY
  • 1986 - první pokračování
  • 1987 - druhý
  • 1992 - třetí díl knihy polských receptů

V letech 1992 až 1998 se umělec věnoval především reedicím úspěšných dílů polských receptů, barevné batice a pokusům o skok přes koně nadél.

Nyní je členem umělecké skupiny HRACZKI.

 

Řekli o něm:

   „hmm...“

(webmaster)

 

Fotogalerie:

Koncerty Fotky
Email
O nás
KAZACHNET
O nás O nás MP3 na stažení
Kontakt
O nás
O nás
webdesign by Dave